понеділок, 20 березня 2017 р.

урок математики у 6 класі

Тема: Розподільна властивість множення.
Мета: Ознайомити учнів з формулюванням і застосуванням розподільної властивості множення та запису її в загальному вигляді. Розвивати аналітичне мислення.
Хід уроку.
I.      Організація навчального процесу.
II.   Актуалізація опорних знань.

1. Виконай множення.
                              

2. Обчислити зручним способом:
25*178*4; 
2*387*5;
4*217*5;
4*25*7;
-         Який закон множення використав?
-         Сформулюй сполучний закон множення.
-         Виразіть формулою сполучний закон множення.
-         Який закон множення ви ще знаєте?
-         Сформулювати переставний закон множення.
-         Виразіть формулою переставний закон множення. Наведіть приклад.
3.Спростити вираз:
а) 6*7*х;
б) 8*а*4;
в) 9*у*3;
г) 10*7*z;
д) 5*(а-в)*4;
у) 6*(х + у)*9.

4. Скласти вирази:
иразіть формулою сполучний закон множення.
нням розподільної властивості множення та запису її взагальному вигляді.

5
в
(а+у)
7

.
.
Х
.

.
(3-а)
.
.
.
7*в; 7*(а+у); х*5; х*(а+у); (3-а)*5; в*(3-а); (а+у)*(3-а).
В цей час двоє учнів працює на дошці з картками:
Картка № 1.
1)   Запиши переставний закон множення. Наведи приклад.
2)   Спрости вираз: 7*х*9=63*х
3)   Розв’яжи рівняння:
(х - 43) + 527 = 1249
х – 43 = 1249 – 527
х – 43 = 722
х = 722 + 43
х = 765
Картка № 2.
1)   Запиши сполучний закон множення. Наведи приклад.
2)   Спрости вираз: 6 * у * 7 = 42 * у
3)   Розв’яжи рівняння:
729 – (а + 243) = 458
а + 243 = 729 – 458
а + 243 = 271
а = 271  - 243
а = 28
Два учні-експерти перевіряють правильність виконання завдань і виставляють оцінки.
III. Мотивація навчальної діяльності.( Презинтація додається)
Подивіться, діти, на дошку. Сьогодні до нас на урок завітали Ваші друзі з відомого мультфільму: кіт Матроскін, пес Шарік, які живуть в прекрасному будинку і в гості до них завітав їх товариш д.Федір.
-         Як Ви думаєте він вихований?
-         Що він повинен зробити одразу, коли прийшов?
-         Привітатися до кожного з друзів.
Так і в математиці, якщо ми уявимо на місці друзів суму або різницю двох чисел а і в, а на місці д.Федір число с, то отримаємо математичний закон множення, а саме Розподільний закон множення.
IV.Пояснення нового матеріалу.
Записуємо тему сьогоднішнього уроку.
1). Обчисліть (усно) вчитель робить запис на дошці.
49 * 7 = (40 + 7) * 9 = 360 + 63 = 423
37 * 8 = (30 + 7) * 8 = 240 + 56 = 306
74 * 28
2). Запис розподільного закону множення. (Приймається малюнок і на дошці залишається)
с * (а + в) = с * а + в * с
Відносно додавання
с * (а – в) = с * а – в * с
Відносно віднімання

Перевіримо справедливість даного закону множення.
I варіант обчислює
с * (а - в), якщо а = 14, в = 6, с = 4
4 * (14 - 4) = 4 * 10 = 40
II варіант обчислює
а * с – в * с, якщо а = 14, в = 6, с = 4
4 * 14 – 6 * 4 = 64 – 24 = 40
Висновок: формула правильна.
3). Відкриваємо підручник ст.74 п. 35. знайти і зачитати формулювання розподільного закону множення.
4). Аналогічно можна вивести розподільний закон множення і для ділення
(а + в) : с = а : с + в : с

(а - в) : с = а : с - в : с



Наприклад:
№ 1. 736 : 8 = (720 + 16) : 8 = 90 + 2 = 92
№2. 468 : 12 = (480 - 12) : 12 = 480 : 12 – 12 : 12 = 40 – 1 = 39




V. Розв’язування вправ.
Колективно                                     Самостійно
1.    Обчислити зручним способом.
                                             I варіант                                II варіант
а) 638 * 92 + 362 * 92
б) 549 * 48 – 449 * 48
а) 577 * 58 + 423 * 58
б) 398 * 45 – 298 * 45
а) 768 * 95 + 232 * 95
б) 934 * 37 – 834 * 37
2.    Розкрий дужки.
а) 18 * (2 + а)
б) 11 * (в – 4)
а) 12 * (3 + у)
б) 14 * (х – 5)
а) 15 * (12 + х)
б) 17 * (у - 2)
3.    Розв’яжи рівняння
3х + 9х = 12
6х + 2х = 8
7х + 5х = 12
Після самостійної роботи учням пропонується виготовити посвідчення вихованого учня.
VI. Підсумки.
-         Який закон множення ми вивчили?
-         Запишіть формулу розподільного закону множення відносно додавання? (Наприклад)
-         Запишіть формулу розподільного закону множення відносно віднімання? (Наприклад)
-         Чи справедливий цей закон для дії ділення?
VII. Домашнє завдання.
п. 3.5, повторити п. 3.3, 3.4
I гр. і II гр. №306, №309

III гр. №303, №305

Немає коментарів:

Дописати коментар